Rodzaje norm emisji spalin

http://katalizatory-dolnoslaskie.pl/bielawa.html www.psychorozmowy.com.pl Codziennie tysiące ludzi wysyła paczki do usa za pośrednictwem kuriera

Spaliny niestety nadal są niepożądanym skutkiem ubocznym działania silników samochodowych czy tych, które napędzają większość maszyn budowlanych. Spaliny to jeden z głównych „wrogów” ekologów. Nic dziwnego, że za ograniczeniem emisji opowiada się między innymi Parlament Europejski. Mówiąc jednak o przepisach normatywnych w tej kwestii, możemy mieć na myśli różne uregulowania. Jakie są rodzaje norm emisji spalin? Inne przepisy dotyczą ograniczeń dla samochodów, inne natomiast są przeznaczone do regulowania pracy maszyn budowlanych, a także rolniczych.

Jeśli chodzi o samochody i inne pojazdy drogowe, najczęściej wspomina się o normie Euro 5. Nieco inne regulacje dotyczą maszyn budowlanych, tutaj stosuje się pojęcie etapu. Kolejne etapy mają nowe nazwy (np. IIIB). Etapy obowiązują na terenie Unii Europejskiej.

Budowlańcy w Stanach Zjednoczonych mają własne normy odnośnie emisji spalin, są one zbliżone do europejskich etapów, a określa się najczęściej mianem tier.