Pamiętaj o regularnej wymianie oleju i filtra

Samochód skoda to jeden z najczęstszych wyborów Polaków Środki czystości kleen flo oraz płyny do silników w najlepszej cenie

Wymiana oleju i filtra to standardowy element konserwacji maszyn budowlanych. Niestety nie każdy właściciel maszyn pamięta, by dokonywać wymiany na czas. Tymczasem jest właśnie terminowość odgrywa tutaj bardzo istotną rolę. Nie zawsze wraz z wymianą oleju idzie również wymiana filtra.

Niewiele osób natomiast zdaje sobie sprawę z tego, ze nowy olej szybko traci swoje właściwości, jeśli wciąż korzystamy ze starego filtra. Co więcej, praca ze starym filtrem może doprowadzić do poważnego uszkodzenia maszyny. Zanieczyszczony filtr może się zapchać, a wtedy silnik zostanie uszkodzony. To oczywiście oznacza także dużo większe koszty.

Naprawa lub – co gorsza – wymiana silnika to inwestycja zdecydowanie większa od tej, którą musi poczynić, by regularnie wymieniać filtr wraz z olejem. Prawidłowo konserwacja jest więc również dobrym rozwiązaniem z finansowego punktu widzenia. To samo dotyczy regularności. Brak wymiany na czas, może doprowadzić do zatarcia się pierścieni w tłokach.