Miniładowarka jako spycharka

www.sprzetydomowe.com.pl

Jedne przedsiębiorstwa stawiają na szereg wyspecjalizowanych maszyn, inne preferują uniwersalne narzędzia pracy, które w razie potrzeby mogą zmienić zastosowanie. Jeśli interesuje nas ta druga grupa urządzeń, pod uwagę musimy wziąć miniładowarki. Czym charakteryzują się te niezwykłe maszyny? Miniładowarki są dostępne na rynku zarówno w wersji kołowej, jak i gąsienicowej.

W przypadku napędu kołowego, jest zazwyczaj system 4×4. Najprościej można powiedzieć, że miniładowarka to po prostu ładowarka o mniejsze masie. Jednak w praktyce tego typu maszyna ma o wiele więcej zastosowań.

Producenci stawiają dziś na uniwersalność miniładowarek, tworząc maszyny wyposażone w dodatkowe elementy. W efekcie nic nie stoi na przeszkodzie, by ładowarkę szybko zamienić w wydajną spycharkę czy wózek widłowy. Z kolei w miesiącach zimowych miniładowarka może stać się pługiem śnieżnym.

Oczywiście miniładowrka miniładowarce nierówna. Najważniejszym parametrem tej maszyny jest moc i od niej też uzależniona jest cena urządzenia.