Czym jest ładowarka kołowa?

zobacz jak realizujemy Wynajem aut Jaworzno

Ładowarka kołowa to najpopularniejszy rodzaj ładowarki na rynku. To jedna z maszyn budowlanych, które można spotkać na placu budowy niezwykle często. Inną równie często spotykaną maszyną są miniładowarki.

Dlaczego jest tak chętnie wykorzystywana? Czym charakteryzuje się ładowarka kołowa? Nazwą tą określamy maszynę, która posiada z przodu łyżkę zamontowaną na ramieniu. Za jej pomocą unosi materiał i może go przetransportować w inne miejsce.

Ładowarki i miniładowarki wykorzystuje się przede wszystkim do transportu materiałów sypkich, takich jak piasek czy ziemia. Zazwyczaj ich rolą jest przewiezienie materiału wydobytego przez koparkę.

Sprzęt tego typu może też służyć do nakładania urobku na wywrotkę. Nowoczesne ładowarki są doskonale przystosowane do pełnienia swojej funkcji.

Poza mocnymi ramionami i odpowiednią konstrukcją łyżki, stosuje się także zwrotne podwozie. Pozwala ono na znaczące zmniejszenie kąta skrętu.

Dzięki temu ładowarką można operować nawet na niewielkiej przestrzeni, co znacznie podnosi wartość użytkową sprzętu tego typu.